PointPark Properties s.r.o., Lenka Mičianiková, Group Reporting Manager

Finančné oddelenia skupiny P3 parks absolvovali spoločné jednodenné školenie na splatnú a odloženú daň organizované KPMG Business Institute. Zámerom bolo získať prehľad ohĺadne typických položiek ovplyvńujúcích základ splatnej dane, ich dopadov na lokálnu odloženú daň a využitie efektivnej sadzby dane pre overenie správnosti výpočtu dane jako takej. Pochopenie jednotlivých častí tejto témy sme si mali možnosť preveriť prostrednictvom konkrétnych prikladov. Zároveň bolo vybraných nielkolko typov transakci, a tie boli bližšie rozobrané z pohľadu prístupu daňovej legislatívy v jednotlivých krajinách, kde P3 skupina posobí. Prostredníctvom tohoto školenia sme chceli zabezpečiť jednotné pochopenie odloženej dane naprieč jednotlivými krajinami jako aj zlepšenie kvality interného reportingu z pohľadu daní. Školenie určite splnilo naše očakávanie.

Advanced World Transport a.s., Tomáš Král

Stručně: Maximální spokojenost s rozsahem i prezentací a vysvětlením.

Hewlett Packard s.r.o., Martina Valentová, Customer Project Manager

Problematika finančních nástrojů: Chtěla bych poděkovat Vašim kolegům za výbornou přípravu a perfektně vypracované materiály.

BASALT CZ s.r.o., lng. Tomáš Petrů

Školení na Ochranu hospodářské soutěže, která pravidelně probíhají již od roku 2013, pod vedením lektorů KPMG jsou koncipována dle požadavků a cílů naší mateřské společnosti v Německu. Výklad byl vždy doplněn konkrétními ukázkami z praxe, což celý průběh školení výrazně obohatilo. Celkově hodnotíme tato školení jako velmi přínosná.

OGResearch, s.r.o., David Vávra

Problematika ISAE 3402: Profesionálně vedené školení s výbornou schopností lektorky Ing. Radky Haluzíkové předat rychle a efektivně celé spektrum informací z oblasti ISAE 3402. Oceňujeme vzácné ztotožnění s našimi požadavky v oblasti vzdělávání. Po dobu vzájemné spolupráce se nevyskytl jediný případ, který by mohl být důvodem k naší nespokojenosti. Oceňujeme profesionální průběh a obsahovou náplň, výběr témat pro jednotlivé skupiny zaměstnanců, praktické ukázky a spojení s reálným předmětem činnosti naší společnosti, a zejména operativní přizpůsobení tématu nadneseným reálným problémům.

CHRPA sociální firma Slezské diakonie o.p.s., Petr Světlík

Business mentoring pro sociální podniky: Velice děkuji KPMG za zkušenost s mentoringem. Byl to pro mě obrovský přínos. Rozebrat naši firmu v tak příjemné společnosti mentorů byl opravdu zážitek. Mentor (H. Pleskačová) je velice příjemná a přitom upřímná a dokáže říct to špatné (což je pro mě velmi důležité), ale také dokáže ocenit to dobré. Není nic lepšího, než když si můžete promluvit s nezaujatým odborníkem o problémech firmy, který vám dá na váš problém či starost zcela nezávislý pohled a poradí co a jak dál. Od té doby co spolupracujeme s KPMG se u nás ve firmě dějí velké změny, a to k lepšímu. Po této zkušenosti si opravdu rád zaplatím další hodiny mentoringu.

CHRPA sociální firma Slezské diakonie o.p.s., Petr Světlík

Řízení finančních rizik pro sociální podniky: Od Vašeho školení jsme začali kompletně přeorganizovávat celý chod firmy. Přijali jsme paní účetní a začali vše od začátku přepočítávat a dávat vše do pořádku. Do této doby jsme měli jen externí účetní. Počítáme náklady a příjmy a rozpočítáváme náklady na jednotlivé výrobky. Sledujeme, jak dlouho trvá vyrobit který výrobek a podobně. Přeorganizováváme pracovní postupy a podobně. Vím, je to trošku pozdě po 6 letech existence firmy, ale teprve vaše školení mi opravdu otevřelo oči. K tomu se nám podařilo sehnat další 3 nové zákazníky.

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, Ondřej Pilař

Ředitelem pojišťovny: Velmi zdařilá a propracovaná hra. Doporučuji zvýšit citlivost na cenu; vysoká cena pojištění neodůvodněná vyššími náklady zajišťuje velmi vysoký zisk - výhodné v hrách na méně kol - cca do 8 kol - kde zajistí výhru v Equity.

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, Hynek Vodička

Ředitelem pojišťovny: Výborně zpracovaná hra pro získání zkušenosti při rozhodování o zaměření pojišťovny, včetně konečného finančního výsledku. Doporučuji tuto hru absolovat i s obchodníky a obchodními zástupci. Škoda, že je zpracovaná pouze na neživotní pojištění. Doporučuji tuto hru rozšířit i na ostatní pojišťovací společnosti.

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, Michal Novotný

Ředitelem pojišťovny: Hra zaujala rychlou prezentací výsledků a velmi zábavným losováním scénářů trhu, resp. katastrof. Nebyla sice jasná míra vlivu jednotlivých "nastavení" na celkové chování tržních podílů ani na výši nákladů, což však na druhou stranu dodávalo zajímavý moment překvapení. Následně bylo možné po několika interakcích dopad odhadnout.