Daňová specifika holdingových a financujících společností a společností poskytujících manažerské služby

Aktivity holdingových a financujících společností a společností poskytujících manažerské služby přinášejí celou řadu specifických daňových problémů, ať už z pohledu uznatelnosti nákladů, převodních cen, či srážkových daní. Zároveň jsou tyto společnosti v poslední době...

Luděk Vacík

pod tlakem správců daně, a to zejména s ohledem na jejich ekonomickou podstatu. Objevuje se také řada nových legislativních změn v daňové oblasti, které primárně cílí na činnost těchto společností.

V rámci školení probereme nejvýznamnější problematické oblasti u jednotlivých typů společností a praktická řešení diskutovaných problémů.

Komu je školení určeno?

• Ředitelům a manažerům nadnárodních podniků
  • Daňovým a účetním odborníkům, kteří mají na starost daňové aspekty holdingových či financujících společností a společností poskytujících manažerské služby

• Problematické daňové oblasti holdingových společností, a to zejména:
    • problematika nákladů souvisejících s držbou podílů a jejich daňová uznatelnost
    • nárok na odpočet DPH u plnění přijatých holdingovou společností
  • Problematické daňové oblasti financujících společností, a to zejména:
    • problematika stanovení úrokových sazeb
    • daňová uznatelnost úrokových nákladů
  • Problematické daňové oblasti společností poskytujících manažerské služby, a to zejména:
    • daňová uznatelnost manažerských poplatků na straně přijímajících společností
    • převodní ceny u manažerských poplatků
  • Aplikace srážkové daně při výplatách zahraničním holdingovým či financujícím společnostem a společnostem poskytujícím manažerské služby, a to zejména:
    • srážková daň v zákoně o daních z příjmů a ve smlouvách o zamezení dvojímu zdanění
    • praktický postup při výplatách do vybraných jurisdikcí (například Nizozemsko, Lucembursko apod.)
    • problematika skutečného vlastnictví a „ekonomická podstata“ společností
    • aplikace srážkových daní na manažerské poplatky a na co si dát pozor

• Dozvíte se praktické řešení daňových problémů souvisejících s činností holdingových či financujících společností a společností poskytujících manažerské služby
  • Budete schopni posoudit, zda vaše současná holdingová a financující struktura neskrývá daňová rizika související se změnami v oblasti mezinárodního a lokálního zdanění
  • Budete schopni identifikovat případná daňová rizika související s poskytováním vnitroskupinového financování a manažerských služeb

Školení není určeno společnostem poskytujícím daňové a právní poradenství.