Daňový řád pro účetní a pracovníky mzdových či finančních oddělení

Pomůžeme vám zorientovat se v základních institutech Daňového řádu a poradíme, jak postupovat při jednotlivých úkonech při správě daní. Vysvětlíme vám, jak se počítají lhůty pro různé úkony, příslušenství daně a pokuty při správě daní, a zaměříme se i na kontrolní postupy správců daní.

• Zaměstnancům účetních, mzdových a finančních oddělení.
  • Pracovníkům interního auditu a kontrolních oddělení.
  • Všem, kdo chtějí lépe porozumět problematice Daňového řádu a získat praktické zkušenosti.

• Organizační struktura daňové správy.
  • Jednání daňového subjektu se správcem daně.
  • Podávání daňových tvrzení a jiných úkonů.
  • Počítání lhůt a jejich prodlužování.
  • Registrační řízení.
  • Místní šetření, postup k odstranění pochybností a daňová kontrola.
  • Příslušenství daně a pokuty.
  • Lhůta pro stanovení daně.

• Díky interaktivní formě školení a demonstraci problematiky na praktických příkladech se seznámíte se základními instituty Daňového řádu, jako je podávání daňových tvrzení, počítání lhůt, příslušenství daně a pokuty při správě daní.
  • Dozvíte se, jak probíhá místní šetření, postup k odstranění pochybností a daňová kontrola.
  • Naučíte se aplikovat zákonná ustanovení Daňového řádu tak, abyste co nejlépe využili svá práva a zohlednili povinnosti daňové správy.

Školení není určeno společnostem poskytujícím daňové a právní poradenství.