Regulace trhu s finančními nástroji MiFID II / MiFIR / MAD II / MAR a PRIIPS

Školení je zaměřeno na novou regulaci trhu s finančními nástroji v podobě směrnice a nařízení MiFID II / MiFIR, směrnice a nařízení pro manipulaci s trhem (Market Abuse – MAD II / MAR) a nařízení PRIIPS ke strukturovaným investičním produktům.

• Zástupcům bank a obchodníků s cennými papíry, zejména z interních útvarů compliance, právních služeb, finančních trhů, asset managementu, privátního bankovnictví, vývoje produktů, řízení rizik, regulatorního výkaznictví a IT.

• Co nová regulace v oblasti finančních trhů přinese?
  • Jaký je časový harmonogram implementace nového nařízení?
  • Hlavní změny v souvislosti s novou směrnicí a nařízením o trzích finančních nástrojů (MiFID / MiFIR II).
  • Klíčové změny v souvislosti s novou směrnicí a nařízením o manipulaci s trhem (MAD II / MAR).
  • Změny v souvislosti s nařízením PRIIPS v oblasti bankovních strukturovaných produktů.
  • Hlavní dopady nové regulace pro oblast interních procesů a kontrol, produktů, klientské dokumentace, informačních systémů, dat a výkaznictví.
  • Sestavení dokumentu KID (Key Investment Document) pro vybrané produkty včetně demonstrace výpočtu scénářů výkonnosti a nákladů.
  • Jaký je vhodný a efektivní přístup k implementaci nové regulace do prostředí banky, obchodníka s cennými papíry a obchodníka s komoditami?
  • Ostatní aktuální informace v souvislosti s výkladem nové regulace a vznikající technické standardy.
  • Praktické zkušenosti z implementačních projektů.
  • Shrnutí hlavních technických standardů ESMA a jejich požadavků.
  • Shrnutí level 3 textu ESMA k vybraným regulacím – otázky a odpovědi ESMA (Q&A).

• Získáte přehled o nové regulaci finančních trhů.
  • Dozvíte se praktické zkušenosti z implementačních projektů.
  • Dozvíte se o problematických oblastech v souvislosti s metodickým výkladem.
  • Dozvíte se o aktuálních novinkách, vydaných technických standardech a dalších relevantních dokumentech včetně dokumentů vydaných začátkem roku 2019.

Regulace trhu s finančními nástroji MiFID II / MiFIR / MAD II / MAR a PRIIPS