IFRS 17: Hlavní aspekty nového účetního standardu

Chcete získat rychlý přehled o hlavních technických aspektech a praktických dopadech nového účetního standardu pro pojišťovny IFRS 17? Zajímají Vás novinky a změny ve standardu? Připravujete se na plánované změny v procesech a vykazování pojišťoven podle nového standardu? Rádi byste konzultovali nejasnosti? Pak právě pro Vás je určeno toto školení.

• Účetním a pracovníkům controllingu či ekonomických oddělení pojišťoven, které reportují podle IFRS standardů
  • Vedoucím pracovníkům pojišťoven, které zajímá dopad nových standardů do účetnictví a vykazování pojišťoven
  • Projektovým manažerům a jiným pracovníkům pojišťoven, kteří budou ve svých společnostech pracovat na implementaci nového účetního standardu
  • Ostatním zájemcům, kteří chtějí získat ucelený přehled o hlavních pojmech a dopadech standardu IFRS 17

• Historie, časový rámec a hlavní dopady IFRS 17, aktualizace standardu během 2018 a 2019 (exposure draft 2019)
  • Předmět nové regulace, definice pojistného rizika a pojistné smlouvy
  • Agregace pojistných smluv
  • Klíčové pojmy v oceňování pojistných smluv podle nového standardu (contractual service margin, onerous contracts, risk adjustment, apod.)
  • Popis a logika fungování oceňovacích modelů (General measurement model, Variable fee approach, Premium allocation approach)
  • Specifika oceňování zajistných smluv podle IFRS 17
  • Rozdíly oproti Solvency II.
  • Nová podoba finančních výkazů
  • Přechod na IFRS 17

• Pochopíte obecné principy a logiku oceňování závazků plynoucích z pojistných smluv podle nového účetního standardu
  • Získáte přehled o dopadech do vykazování a interpretace klíčových reportů pojišťoven
  • Zjistíte, jaké jsou potenciální synergie a naopak hlavní rozdíly oproti reportování podle pravidel Solvency II.

ŠKOLENÍ BUDE PROBÍHAT PREZENČNÍ A ON-LINE FORMOU.

IFRS 17: Hlavní aspekty nového účetního standardu