Problematika realitních společností v kontextu účetní závěrky podle IFRS

Na půldenním školení vás upozorníme na problémy, které se často objevují v účetních závěrkách sestavovaných podle IFRS. Budeme vycházet z našich zkušeností se závěrkami realitních společností.

Ing. Eva Fryjaufová, ACCA

• Finančním ředitelům a vedení realitních společností.
  • Účetním odpovědným v realitních společnostech za přípravu účetní závěrky podle IFRS.

• Odložená daň v souvislosti s posudkem znalce.
  • Vložené deriváty v realitních společnostech a jejich prezentace.
  • Vliv standardu upravujícího reálnou hodnotu (IFRS 13) na prezentaci informací o investicích do nemovitostí podle standardu IAS 40.
  • Exposure draft pro nový standard týkající se leasingu a jeho specifika pro odvětví real estate.
  • Využití posudku znalce pro přílohu k účetní závěrce.
  • Dopad nové legislativy IFRS na realitní společnosti.

• Budete schopni prověřit, zda se v účetní závěrce vaší společnosti vyskytují problematické oblasti.
  • Dokážete zlepšit prezentaci informací ve vaší závěrce sestavované podle IFRS.
  • Zhodnotíte dopad nových účetních standardů na vaši společnost.