Přechod na IFRS – individuální workshop

Individuální workshop je určen společnostem, které přecházejí na IFRS nebo přechod zvažují. Zabývá se jak procesní, tak odbornou stránkou a umožní vám základní orientaci ve složité problematice IFRS. Budete tak schopni činit strategická rozhodnutí, která se týkají přechodu na IFRS a zpracování první účetní závěrky podle účetních politik IFRS.

• Managementu, finančním ředitelům a dalším klíčovým osobám, které rozhodují o strategických záležitostech společnosti.

• Podmínky povinnosti přechodu na IFRS.
  • Proces přechodu na IFRS.
  • Dopady přechodu na IFRS z pohledu rozdílů mezi českými účetními standardy a IFRS v různých oblastech (leasing, klasifikace nehmotných aktiv, transakční náklady úvěrového financování, rezervy, diskontování, stavební smlouvy, odložená daň apod.).
  • Volba vhodných účetních politik v komplexních účetních oblastech (přeceňování majetku na reálnou hodnotu, účtování investičních dotací apod.).
  • Varianty přechodu na IFRS: outsourcing, vlastní zdroje, kombinace zdrojů.
  • Podrobný harmonogram a strukturu workshopu připravíme po dohodě s vámi.

• Budete schopni posoudit výhodnost či nevýhodnost přechodu na IFRS v případě, že máte možnost tento proces svým rozhodnutím ovlivnit.
  • Uvědomíte si dopad základních nevyhnutelných rozdílů mezi IFRS a českým účetnictvím na výkazy vaší společnosti.
  • Určíte pozitiva a negativa volby možných účetních politik IFRS na vaši společnost.
  • Posoudíte, zda každoroční zpracování výkazů IFRS a přílohy nepřeváží benefity přechodu na IFRS (týká se zejména povinností dle IFRS 7 a IFRS 8).
  • Budete umět stanovit přínosy a nákladnost různých variant přechodu na IFRS.
  • Dokážete zhodnotit přínosy nebo rizika dopadů strategických rozhodování pro vaši společnost.
  • Zvolíte vhodné řešení vaší současné situace.

Přechod na IFRS – individuální workshop

Cena: Cena dle individuální dohody