Hana Hašková

Hana se specializuje na daňové poradenství zejména v oblasti DPH. V rámci DPH se zabývá především finančním sektorem a problematikou finančních služeb, dále je její doménou oblast nemovitostí. V rámci své daňové praxe působila Hana několik měsíců v jedné z velkých bank v České republice, kde měla na starost veškeré daňové poradenství v oblasti DPH.

Currently scheduled training courses
Employee benefits from tax and mandatory insurance perspectives
Employee benefits from tax and mandatory insurance perspectives

20. 10. 2022 (6 500,- CZK)
Employee benefits play an important role in attracting new and retaining existing employees. Happy and motivated people are a prerequisite for any company’s success. A well-designed system of benefits should encourage staff’s loyalty and increase their motivation.
VAT on international business transactions – practical examples
VAT on international business transactions – practical examples

8. 12. 2022 (6 500,- CZK)
Based on practical examples of business transactions, you will get comprehensive information about applying VAT in international trade. We will point out what pitfalls you may come across when providing these services and you will be able to define potential risks and ways how to avoid them.
Past training courses

We care about your privacy

To assure proper functionality and adapt website to your needs, we ask for your permission to use cookie files, as new legislation requires.

Approve
Disapprove