Kontrolní hlášení – praktické aspekty přípravy a zpracování

Blíží se okamžik pro podání prvního kontrolního hlášení. Provedeme vás praktickými příklady transakcí, které se budou vykazovat v kontrolním hlášení. Získáte přehled o pravidlech vykazování jednotlivých plnění a zároveň upozorníme na nejasné oblasti. Dozvíte se, na jaké typy transakcí se zaměřit a jaké informace uvést tak, aby podání bylo bezchybné.

• Zaměstnancům daňových či účetních oddělení.

• Obecné informace o kontrolním hlášení.
  • Rizika spojená s podáváním kontrolního hlášení.
  • Základní principy vyplňování kontrolního hlášení.
  • Jednotlivé části kontrolního hlášení a informace, které budete muset uvádět.
  • Upozornění na možné nejasnosti.
  • Za každou částí kontrolního hlášení budou následovat praktické příklady k procvičení základních principů vyplňování kontrolního hlášení a řešení nestandardních případů.
  • Prezentace konverzního nástroje pro přípravu kontrolního hlášení.

• Porozumíte základním principům vyplňování kontrolního hlášení.
  • Získáte praktické informace k úpravě stávajícího systému vykazování transakcí z hlediska DPH.
  • Budete schopni identifikovat, jaká rizika plynou z různých typů transakcí vykazovaných v kontrolním hlášení.
  • Na konkrétních příkladech se naučíte prakticky aplikovat nové poznatky a naučíte se, jak vyplnit formulář kontrolního hlášení.

Školení není určeno společnostem poskytujícím daňové a právní poradenství.