Kontrolní hlášení – první zkušenosti, rizikové oblasti a další novinky v DPH

Podělíme se s vámi o dosavadní zkušenosti s podáváním prvních kontrolních hlášení. Budeme diskutovat nejčastější dotazy ze strany finančních úřadů a jak těmto dotazům co nejlépe čelit. Zaměříme se na specifické typy transakcí a jejich vykázání v kontrolním hlášení. Dále vám představíme změny v DPH chystané od května/června 2016.

• Zaměstnancům daňových či účetních oddělení.

• První zkušenosti z podávání kontrolních hlášení
  • Komunikace se správcem daně
  • Standardizované typy výzev
  • Specifické typy transakcí a jejich vykázání v KH (opravné daňové doklady, splátkové a platební kalendáře, služby přijaté ze třetích zemí atd.)
  • Změny v zákoně o DPH od května/června 2016
  • Hlavní navrhované body novely zákona o DPH od 2017
  • Aktuální stav zákona o elektronické evidenci tržeb

• Podělíme se s vámi o zkušenosti s podáváním prvních kontrolních hlášení.
  • Získáte informace o nejčastějších dotazech správců daně a o standardizovaných typech výzev zaměřených na kontrolní hlášení.
  • Dozvíte se, jak vykazovat specifické typy transakcí v kontrolním hlášení a jaké se chystají v souvislosti s kontrolním hlášením změny.
  • Představíme plánované změny v DPH a budeme vás informovat o aktuálním vývoji elektronické evidence tržeb.

Školení není určeno společnostem poskytujícím daňové a právní poradenství.