Poslední vývoj v oblasti opatření EU a OECD proti vyhýbání se daňovým povinnostem a jejich implementace a dopad

OECD projekt BEPS a navazující EU směrnice proti vyhýbání se daňovým povinnostem mění daňové prostředí. Prodiskutujeme poslední vývoj v této oblasti, upozorníme na právní úpravy, které Česká republika musí povinně implementovat, ukážeme možné dopady navrhovaných opatření na odečitatelnost úroků z úvěrů, využívání holdingových společností, výplatu dividend nebo pojetí stálé provozovny.

Poslední vývoj v oblasti opatření EU a OECD proti vyhýbání se daňovým povinnostem a jejich implementace a dopad na podnikání a řízení daní v České republice

Prodiskutujeme poslední vývoj v této oblasti, upozorníme na právní úpravy, které Česká republika musí povinně implementovat, ukážeme možné dopady navrhovaných opatření na odečitatelnost úroků z úvěrů, využívání holdingových společností, výplatu dividend nebo pojetí stálé provozovny.

V rámci školení budeme také diskutovat mnohostranný nástroj, který změní smlouvy o zamezení dvojímu zdanění uzavřené Českou republikou, a jeho dopad na zdanění některých transakcí a struktur.

Komu je školení určeno?

• Ředitelům a manažerům nadnárodních podniků, realitních společností nebo investičních fondů, kteří rozhodují o investicích a financování, výplatě dividend či strukturování podnikání a odpovídají za řízení daní a daňového plánování.
  • Daňovým a účetním odborníkům, kteří se zajímají o opatření EU a OECD proti vyhýbání se daňovým povinnostem.

• Jaká opatření jsou navrhována v rámci nové směrnice EU proti vyhýbání se daňovým povinnostem a kdy a v jaké formě lze očekávat jejich zavedení v České republice?
  • Co to je mnohostranná smlouva, která změní smlouvy o zamezení dvojímu zdanění?
  • Jaký dopad budou mít nová opatření na podnikání a investice v České republice?
  • Jak tato opatření ovlivní využívání zahraničních holdingových společností, odečitatelnost úroků z úvěrů či uplatnění srážkové daně?
  • Jak se na věc dívá česká daňová správa?

• Porozumíte dopadům opatření proti vyhýbání se daňovým povinnostem EU a OECD na stávající daňové uspořádání vašeho podnikání, financování a peněžních toků v České republice.
  • Budete schopni posoudit, jaké dodatečné daňové náklady mohou v důsledku změny daňového prostředí vzniknout.
  • Dozvíte se, jaké stanovisko zaujímají české daňové orgány.

Školení není určeno společnostem poskytujícím daňové a právní poradenství.