Pomůžeme Vám pochopit, jaké manipulační techniky společnosti využívají, aby mohly přizpůsobit účetní výkazy svým potřebám. Dozvíte se také, jakých významnějších chyb a opomenutí se nejčastěji dopouštějí v rámci sestavení neauditovaných účetních výkazů a co by ve Vás mělo vzbudit podezření, že může být obraz hospodaření společnosti zkreslený.

• Úvěrovým analytikům při poskytování úvěrů komerčním společnostem
  • Analytikům leasingových společností při poskytování leasingů společnostem
  • Investorům při koupi společnosti či při hledání obchodního partnera pro porozumění finančnímu výsledku a hospodaření společnosti apod.

• Jaká jsou účelová využití a rizika různých variant účetních závěrek
  • Co můžeme očekávat od auditora
  • Proč je důležitá příloha k účetní závěrce a výkaz peněžních toků
  • Důležitost horizontální a vertikální analýzy výkazů
  • Jak využít některé druhy přeměn společností a podnikových kombinací pro manipulaci účetní závěrky
  • Praktické příklady manipulace účetní závěrky podle jednotlivých položek rozvahy a výsledovky
  • Jaké jsou důsledky, pokud společnost využije mezinárodních účetních standardů (IFRS – jak se změní finanční ukazatele)

• Budete schopni identifikovat rizikové faktory a oblasti pro Vaši analýzu a následné rozhodování
  • Porozumíte roli auditora a budete umět interpretovat jeho závěry
  • Naučíte se odhalit možnou účelovost účetní závěrky
  • Dokážete identifikovat dopad IFRS výkaznictví v porovnání s výkaznictvím podle CAS
Termíny

30. 5. 2024 09:00–13:30
KPMG Česká republika, s.r.o., Pobřežní 1a, Praha 8
Přihlásit na termín

Za účast na tomto školení máte nárok získat 4 CPD body pro váš profesionální rozvoj.

Cena zahrnuje studijní materiály a občerstvení. Školení probíhá v českém jazyce.

Jak identifikovat manipulaci s účetními výkazy podle českých i mezinárodních účetních standardů (webinář)

30. 5. 2024 09:00–13:30
WEBINÁŘ – Microsoft Teams
Přihlásit na termín

Cena zahrnuje studijní materiály. Školení probíhá v českém jazyce.