Odložená daň II – specifické případy včetně sesouhlasení efektivní daňové sazby

Tento seminář navazuje na kurz věnující se základním principům stanovení odložené daně a doplňuje ho o specifické případy, které vedou k rozeznání odložené daně. Zároveň Vás naučíme, jak sestavit sesouhlasení efektivní daně/sazby daně s teoretickou.

Toto sesouhlasení je jednak povinnou součástí přílohy k účetní závěrce podle IFRS, jednak slouží jako klíčový kontrolní nástroj pro ověření správnosti stanovení odložené daně.

• Účetním, analytikům a pracovníkům interního auditu či ekonomických oddělení, kteří si chtějí tato témata prakticky procvičit

• Dopad změny sazby daně z příjmů na odloženou daň
  • Efektivní daň a její sesouhlasení
  • Odložená daň při vykazování podle IFRS v ČR (dopady rozdílů mezi IFRS a CAS do odložené daně)