Mgr. Matej Mihálik

Matej je advokátem od roku 2017. Ve své praxi se zaměřuje především na pracovněprávní poradenství, problematiku ochrany osobních údajů nebo na zastupování klientů v soudních sporech. V rámci pracovněprávního poradenství má Matej rozsáhlé zkušenosti zejména v otázce ukončování pracovněprávních vztahů, nastavování odměňování a bonusových systémů pro zaměstnance, v přípravě komplexních interních předpisů pro zaměstnavatele nebo v problematice zaměstnávání cizinců. Ve své praxi se podílel rovněž na projektech implementace GDPR v pracovněprávní oblasti a zastupování klientů v pracovněprávních sporech.

Aktuální školení
Právo v HR: zpracování osobních údajů a monitoring zaměstnanců
Právo v HR: zpracování osobních údajů a monitoring zaměstnanců

10. 4. 2019 (1 500,- Kč)
Monitoring zaměstnanců i nakládání s jejich údaji jsou svázány přísnými pravidly. Za jejich porušení hrozí zaměstnavateli citelné sankce. Školení vám pomůže se v této složité problematice zorientovat. Podělíme se s vámi o praktické zkušenosti i postřehy z aktuálních rozhodnutí kontrolních orgánů. Zaměříme se rovněž na dopady obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).
Právo v HR: zaměstnávání cizinců a vysílání zaměstnanců do zahraničí
Právo v HR: zaměstnávání cizinců a vysílání zaměstnanců do zahraničí

24. 4. 2019 (1 500,- Kč)
Situace na trhu práce nutí zaměstnavatele hledat pracovníky i za hranicemi. Se zaměstnáváním cizinců je ale spojena řada povinností. Ty pro vás přehledně shrneme a podělíme se i o praktické zkušenosti s vyřizováním potřebných povolení a s reálným fungováním správních orgánů. Rozebereme problematiku vysílání zaměstnanců do zahraničí, ať už k poskytování služeb, nebo v rámci nadnárodních koncernů.
Právo v HR: švarcsystém a zastřené agenturní zaměstnávání – jak je poznat a jak se jim vyhnout
Právo v HR: švarcsystém a zastřené agenturní zaměstnávání – jak je poznat a jak se jim vyhnout

21. 5. 2019 (1 500,- Kč)
Švarcsystém a zastřené agenturní zaměstnávání jsou jedněmi z největších strašáků personalistů. Mezi legálním outsourcingem a nastavením, za které hrozí milionové pokuty, vede velmi tenká hranice. Poradíme vám, jak správně ošetřit smluvní dokumentaci a čemu se vyhnout v každodenní praxi, aby bylo riziko sankcí minimalizováno. Podělíme se také o naše zkušenosti s kontrolami ze strany státních orgánů
Již proběhlá školení