IFRS 9 v detailu – klasifikace a ocenění

Oblast klasifikace a ocenění finančních nástrojů podle nového standardu IFRS 9 je klíčová pro všechny finanční instituce, ale i další podniky. Změny účetních pravidel vyžadují změny systémů, dat a obchodní strategie, a samozřejmě úpravu vykazování finančních nástrojů a jejich dopadu do výsledků společností. Jaké konkrétní problémy přináší přechod na IFRS 9?

• Vedoucím pracovníkům oddělení financí, plánování či controllingu ve finančních institucích či z nefinančního sektoru.
  • Zaměstnancům účetních či kontrolingových oddělení, kteří se podílejí na přípravě účetních závěrek podle IFRS.
  • Zaměstnancům zodpovědným za přípravu a analýzu finančních plánů a výkazů.

• Přehled nového způsobu klasifikace aktiv a závazků podle IFRS 9.
  • Definice obchodního modelu, způsob určení, možnosti nastavení ve společnosti.
  • Požadavek na charakter nástroje (platba jistiny a úroku) a příklady analýzy různých nástrojů.
  • Praktické problémy při analýze charakteru nástrojů.
  • Přístup k nové klasifikaci ve společnosti – nastavení systémů a procesů pro klasifikaci.
  • Očekávání dopadu na banky, pojišťovny a komerční podniky.
  • Praktické dopady přechodu na IFRS 9 (část klasifikace a ocenění).

• Získáte přehled o dopadech IFRS 9 na finanční informace ve společnosti.
  • Získáte praktické znalosti pro klasifikaci jednotlivých typů aktiv a závazků dle IFRS 9.
  • Seznámíte se s problémy, které přináší přechod na IFRS 9 na úrovni celé společnosti.
  • Ujasníte si rozsah potřebných změn systémů a procesů pro fungování za působnosti nového standardu.

IFRS 9 v detailu – klasifikace a ocenění