Zajištění kurzových rozdílů z úvěrů v realitních společnostech

Real estate společnosti již tradičně používají koncept zajišťovacího účetnictví pro úvěry v cizí měně. Výsledkem je vyhlazení dopadu přecenění cizoměnových úvěrů na výsledovku. V roli poradců i auditorů se seznamujeme s řadou způsobů, jak k zajišťovacímu účetnictví společnosti přistupují. Někdy správně, jindy souladu dokumentace či testu s účetními standardy dosaženo není.

Cílem tohoto kurzu je naučit společnosti používat zajišťovací účetnictví pro cizoměnové úvěry správně, v souladu s předpisy a optimálně, co se týče řízení výsledku a daňového profilu.

• Zaměstnancům oddělení financí, plánování či treasury v real estate společnostech
  • Zaměstnancům účetních či controllingových oddělení, kteří se podílejí na přípravě účetních závěrek podle českých předpisů i IFRS
  • Zaměstnancům, kteří se podílejí na přípravě podkladů pro zajišťovací účetnictví

• Shrnutí konceptu zajišťovacího účetnictví
  • Aplikace zajišťovacího účetnictví pro cizoměnové úvěry
  • Dokumentace
  • Efektivita
  • Způsob aktualizace testu efektivity, rozpouštění kurzových rozdílů do výsledovky
  • Refinancování, odklad splátek, změny v zajišťovaných nájmech (či jiných zajišťovaných položkách)

• Pochopíte možnosti a požadavky pro vedení zajišťovacího účetnictví pro cizoměnové úvěry
  • Naučíte se sami testovat efektivitu či sestavit dokumentaci k zajišťovacímu účetnictví
  • Lépe porozumíte efektu ze zajištění a dopadu neočekávaných událostí (splacení úvěru, prodej nemovitosti, změna nájemníků apod.)

Zajištění kurzových rozdílů z úvěrů v realitních společnostech