Akademie ESG

Série školení zaměřená na ESG a udržitelnost

• Nejbližší školení
  • Podrobnosti školení

Načerpejte znalosti v oblasti ESG (environmental, social, governance) a trvalé udržitelnosti, buďte včas připraveni na nové požadavky a objevte příležitosti, které vám ESG může přinést. Chcete rozumět a vyznat se ve zveřejňovaných ESG informacích? Ztrácíte se ve vznikajících či měnících se ESG regulacích? Máte nebo budete mít na starosti nefinanční reporting? Právě pro vás jsme připravili komplexní školení, která vám pomohou do tématu proniknout. Školení vedou praktickou formou experti na jednotlivé oblasti.

Komu jsou školení určena

• Zaměstnancům odpovědným za řízení trvalé udržitelnosti a ESG
  • Osobám odpovědným za finanční i nefinanční reporting a vztahy s investory
  • Osobám odpovědným za řízení rizik, interní audit a compliance
  • Zaměstnancům napříč útvary/odděleními firem, kteří se věnují nebo chtějí věnovat ESG a trvalé udržitelnosti
  • Vrcholovému managementu

Co díky školení získáte?

• Komplexní přehled o ESG a trvalé udržitelnosti. Porozumíte terminologii.
  • Budete se orientovat v evropských regulacích v oblasti udržitelnosti a ESG.
  • Získáte detailní přehled o novinkách a chystaných změnách v oblasti nefinančního reportingu a o sledování míry udržitelnosti byznysu/jednotlivých aktivit.
  • Budete znát nové požadavky na nefinanční reporting (reporting udržitelnosti/ESG).
  • Zjistíte, jaké povinnosti vedení vaší firmy bude muset splňovat.
  • Přehled o možných dopadech činnosti vaší firmy na životní prostředí a společnost a jak je měřit.
  • Budete vědět, jaké požadavky se na vás budou vztahovat v rámci dodavatelského řetězce nebo jaké budete muset vyžadovat.

Struktura programu

1.  ESG: komplexní přehled
Potřebujete se rychle zorientovat a získat přehled o ESG? Díky průřezovým kurzům z různých oblastí budete mít komplexní vhled do problematiky ESG a zorientujete se v základních pojmech a legislativních povinnostech.

• Úvod do ESG a regulací
  • Reporting
  • ​Klimatická změna a rizika z pohledu regulací

2.  ESG témata v detailu
V navazujícím modulu půjdeme více do hloubky vybraných jednotlivých témat a praktických postupů. Díky tomu získáte komplexní vhled a znalosti, které vám pomohou při rozhodování a implementaci ve vaší firmě.

• CSRD požadavky, ESRS standardy a jak s nimi pracovat
  • EU Taxonomie
  • Dodavatelský řetězec a ESG

​3.  Sektorová témata
Základní úvod do ESG pro konkrétní sektory

• ESG pro finanční a bankovní instituce a pojišťovny

Cena modulu ESG: komplexní přehled (3 kurzy) je 15 000 Kč bez DPH.
Cena modulu ESG témata v detailu (3 kurzy) je 22 500 Kč bez DPH.

Po absolvování kurzů obdržíte KPMG certifikát.
Každý kurz lze absolvovat a certifikovat zvlášť. Ceny jsou uvedeny u jednotlivých kurzů.

Kdo se u nás školí?