GDPR: Nová pravidla ochrany osobních údajů

Letos nabude účinnosti Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Školení je proto zaměřeno nejen na nejvýznamnější novinky a právní aspekty, které nová regulace přináší, ale i na související praktické změny v oblasti zpracování osobních údajů včetně nastavení vnitřních procesů a IT infrastruktury.

• Především pracovníkům compliance, podnikovým právníkům a dalším osobám zodpovědným za soulad s regulací
  • Pracovníkům oddělení IT a informační bezpečnosti
  • Pracovníkům HR
  • Všem, kteří mají zájem získat přehled o novém evropském právním rámci ochrany osobních údajů a jeho praktických dopadech na správce a zpracovatele.

• Zásadní změny oproti současné regulaci a významné novinky.
  • Nastínění dalšího vývoje v souvislosti s přijetím GDPR.
  • Aktuální výkladová stanoviska k GDPR.
  • Návrh nařízení o soukromí a elektronických komunikacích (nařízení e-Privacy) a jeho očekávaný dopad na pravidla ochrany osobních údajů.
  • Procesní a IT aspekty nové regulace a její praktický dopad na správce a zpracovatele osobních údajů.

• Seznámíte se s nejvýznamnějšími změnami oproti současné právní úpravě.
  • Získáte povědomí o tom, jaké kroky by správci osobních údajů měli podniknout k dosažení souladu s novým nařízením, o nezbytných úpravách interních procesů a IT systémů a dalších praktických dopadech nové regulace.
  • Dozvíte se, že GDPR je možné vnímat nejen jako další regulaci, ale i jako obchodní příležitost.

Školení není určeno společnostem poskytujícím daňové a právní poradenství.

GDPR: Nová pravidla ochrany osobních údajů