Očekávané změny v zákoně o účetnictví pro rok 2024 a následující roky

V rámci kurzu vám představíme aktuální znění novel zákona o účetnictví (případně souvisejících vyhlášek), které budou účinné již pro rok 2024.

Lenka Zatylnyjová

Tyto změny zahrnují změnu definice čistého obratu, funkční měnu, povinnost sestavovat zprávy o udržitelnosti a zprávy o daních z příjmů. Budeme se věnovat i možným účetním dopadům dalších úprav v daňové legislativě (nerealizované kurzové rozdíly, Pilíř II). V druhé části si pak představíme základní koncepty návrhu nového zákona o účetnictví, který by měl být účinný od roku 2025. Podíváme se například na oblasti oceňování pohledávek a závazků (reálná hodnota, zohlednění časové hodnoty peněz) nebo vykazování nájmů a dotací.

• Všem zaměstnancům účetních, daňových či kontrolingových oddělení

• Změna definice čistého obratu
  • Funkční měna
  • Povinnost sestavovat zprávy o udržitelnosti a zprávy o daních z příjmů