IFRS závěrka

Seminář je zaměřen na standardy týkající se zejména specifických vykázání v příloze k účetní závěrce, jako jsou transakce se spřízněnými stranami podle IAS 32 nebo řízení rizik podle IFRS 7. Vysvětlíme si koncept následných událostí a jejich možný dopad na účetní závěrku.

Zaměříme se na ty oblasti, kde je nutné získávat data ve větším rozsahu, než je tomu u účetní závěrky podle českých účetních předpisů, a vysvětlíme si, co a proč má být zveřejněno.

• Zaměstnancům účtáren zodpovědným za statutární závěrky a konsolidace podle IFRS
  • Zaměstnancům reportingových oddělení zabývajícím se sestavováním reportingových balíčků podle IFRS
  • Zaměstnancům společností, které se chystají k přechodu na IFRS
  • Všem, kteří se setkávají s výkazy sestavenými podle IFRS a potřebují mít základní přehled o hlavních principech těchto mezinárodních účetních standardů

• Standardy upravující obsah účetní závěrky podle IFRS
  • Koncept materiality (významnosti) při sestavení účetní závěrky
  • Ostatní úplný výsledek hospodaření
  • Významné odhady
  • Chyby minulých let
  • Následné události
  • Spřízněné strany včetně ultimátního vlastníka
  • Specifická zveřejnění k finančním nástrojům (řízení finančních rizik a vlastního kapitálu) a reálné hodnotě
  • Další specifická zveřejnění (výnosy, investice do nemovitostí, konsolidovaná účetní závěrka a IFRS 12 apod.)

• Budete vědět, jaká data je potřeba sesbírat pro sestavení přílohy k účetní závěrce podle IFRS
  • Porozumíte, co je vždy povinnou součástí účetní závěrky podle IFRS
  • Pochopíte smysl vykazování dodatečných informací v příloze
  • Budete umět zohlednit významné následné události v účetní závěrce