Konsolidace advanced podle IFRS

Toto školení se ve větším detailu věnuje složitějším otázkám konsolidace podle IFRS a navazuje tak na školení Konsolidace basic podle IFRS.

Lenka Zatylnyjová

• Účetním a zaměstnancům finančních oddělení, kteří jsou povinni sestavovat konsolidované výkazy či jim porozumět
  • Zaměstnancům reportingových oddělení, jejichž povinností je vyhodnocovat a získávat informace pro potřeby konsolidace za skupinu podniků
  • Společnostem, které jsou nově povinny konsolidovat
  • Ostatním zaměstnancům, kteří se s konsolidacemi setkávají v rámci podniku

• Definice kontroly – ochranná vs. podstatná práva
  • Co je a co není podnikovou kombinací (pořízení aktiva, restrukturalizace, transakce pod společnou kontrolou)
  • Specifické položky při akvizici (podmíněná plnění, opce, následné zaměstnání předchozích vlastníků apod.)
  • Goodwill a test na znehodnocení
  • Změna vlastnického podílu bez dopadu na kontrolu
  • Dopady prodeje dceřiné společnosti
  • Jak zkontrolovat správnost fondu z přepočtu na měnu vykazování
  • Metoda ekvivalence
  • Specifika přílohy ke konsolidované účetní závěrce

• Prohloubíte své znalosti z oblasti konsolidací a dokážete řešit i složitější případy
  • Budete umět správně zachytit nákup a prodej dceřiné společnosti

ŠKOLENÍ JE MOŽNÉ USPOŘÁDAT TAKÉ ON-LINE FORMOU.