Projektové riadenie pre finančníkov

Chcete sa dozvedieť, ako úspešne riadiť projekt a nestratiť sa v definíciách, metódach, časových plánoch a prezentáciách? Riadite alebo ste súčasťou interných projektových tímov a chcete v tom byť efektívnejší? Chýba Vám školenie projektového manažmentu, ale nemôžete tomu venovať desiatky hodín?

Školenie organizujeme v spolupráci s KPMG Business Institute v Slovenskej republike.

Finančné oddelenia prechádzajú v posledných rokoch zmenami, ktoré často prinášajú viac práce a nie vždy končia s pozitívnym výsledkom. Kedy ide len o zmenu a kedy je dobré začať uvažovať o projekte? Ako riadiť projekt a s tým spojené zmeny, aby sme si zvýšili šance na úspech?

Pre koho je školenie určené?

• Pre všetkých, ktorí dohliadajú alebo riadia projekty, ale projektové riadenie nie je ich každodennou náplňou práce.
  • Pre finančných manažérov, ktorí si uvedomujú, že v dnešnej dobe niekedy viac ako ľudí a transakcie riadia projekty.
  • Pre tých, ktorí si pri riadení projektu musia vystačiť s internými zdrojmi a chcú to robiť, čo najefektívnejšie.
  • Pre tých, ktorí sú zapojení do projektu, nakoľko boli požiadaní o spoluprácu a pribúdajú im projektové aktivity k ich bežnej agende

Obsah školenia

Základy projektového riadenia alebo čo z teórie je dobré si pamätať

• Definícia projektu (Čo je projekt?)
  • Nastavenie projektu
  • Realizácia a riadenie projektu
  • Vyhodnotenie a ukončenie projektu
  • Rola projektového manažéra
  • Praktické ukážky

Projektové riadenie v praxi

• Aplikácia kľúčových prvkov metodológie do praxe
  • Projektové prístupy a nástroje
  • Efektívne riadenie rizík
  • Manažment zmien
  • Komunikácia počas projektu
  • Checklist projekťáka
  • Modelový príklad finančného projektu

Ako naskočiť do rozbehnutého projektu

• Základná analýza projektu
  • Určenie typu a fázy projektu
  • Identifikovanie projektového tímu, stakeholderov
  • Denná rutina projektu
  • Simulácia, hranie rolí
  • Zhrnutie školenia

Počas školenia prejdeme celým projektovým cyklom, zistíme ako efektívne pracovať s projektovým tímom a časovým plánom, na čo určite počas projektu nezabudnúť, aby sme úspešne naplnili projektové ciele v dohodnutých termínoch a so stanoveným rozpočtom. Prekonáme spolu projektové riziká, kritické situácie, odmietanie zmeny spolupracovníkmi a iné projektové výzvy.

Školenie bude vedené interaktívnou formou, lektori aktívne spolupracujú s účastníkmi, využívajú praktické ukážky a úlohy z riadenia finančných projektov, projektovú simuláciu, hranie rolí.

Cena: 330 € bez DPH/osoba

Poplatok za školenie budeme fakturovať v eurách až po jeho ukončení.

Dôležité informácie

Zaregistrujte sa cez prihlášku nižšie do 21. 11. 2022. Rezervujte si miesto čím skôr, počet účastníkov je obmedzený.

Školenie bude prebiehať prezenčne v priestoroch KPMG Slovensko alebo online cez MS Teams. Pokiaľ by sa situácia akokoľvek zmenila, budeme vás včas informovať o zmene termínu alebo presunieme školenie do online priestoru cez MS Teams.

Projektové riadenie pre finančníkov

Cena: Cena dle individuální dohody