Leading SAFe – Scaled Agile Framework

Na školení se naučíte, jak zavést do praxe agilní přístup prostřednictvím frameworku SAFe. Zaměříme se na týmovou a programovou spolupráci a řízení portfolia v souladu se základními pilíři SAFe. Součástí je i praktický nácvik plánování programových přírůstků a koordinace mnoha Agile Release Trains (ART).

Rostislav Mayer

Cena: Cena dle individuální dohody

• Managementů, agilním leaderům a koučům, CIO
  • Programovému managementu
  • Projektovým manažerům
  • Vývojovým týmům (analytikům, vývojářům)
  • Portfolio manažerům, PMO, procesním manažerům
  • Enterprise architektům, solution architektům

Cílem kurzu je seznámit se s agilní transformací podle SAFe (Scaled Agile Framework). SAFe je framework pro inkrementální vývoj produktů v podnikovém prostředí.

• Rozdíly mezi přístupy SCRUM a SAFe
  • Porozumění principům SAFe
  • Budování efektivních agilních týmů a programů
  • Plánování programových inkrementů (terminologie SCRUM používá termín „plánování sprintů“)
  • Řízení programu a portfolia podle SAFe
  • Role podle SAFe: Team, Product Owner, Scrum Master, Business Owners, Solution architect, Release Train Engineer (Scrum Master of Scrum Masters), System Teams
  • Lean portfolio
  • Lean budgets
  • SCRUMXP a KANBAN jako týmové postupy pro inkrementální dodávky softwaru

• Naučíte se využít agilní přístupy v podnikovém prostředí
  • Získáte představu o principu lean-agile
  • Zjistíte, jak využít transformační leadership k realizaci změn, rozvoji lidských zdrojů a podpoře inovací
  • Naučíte se vizualizovat požadavky pomocí boardu KANBAN
  • Zefektivníte způsob týmové spolupráce v podnikovém prostředí

Po školení obdrží každý účastník odkaz na certifikační zkoušku. Po jejím složení získá přístup ke školicím a vzdělávacím materiálům Scaled Agile a do komunity sdružující se okolo agile v podnikovém prostředí.

Cena školení zahrnuje certifikační zkoušku a jeden rok členství v Scaled Agile.
Cena školení bez certifikační zkoušky a členství v Scaled Agile je 28 600 Kč bez DPH.

Školení probíhá primárně v angličtině. Česky mluvící lektoři budou přítomni po celou dobu školení.