Nejbližší školení

ESG: komplexní přehled (3 kurzy)
Ing. Anna Vaníčková, Ing. Miroslava Prokešová, Zuzana Pokorná
11. 4. 2024 (15 000,- Kč) a 11. 4. 2024 (15 000,- Kč)
Potřebujete se rychle zorientovat a získat přehled o ESG? Díky průřezovým kurzům z různých oblastí budete mít komplexní vhled do problematiky ESG a zorientujete se v základních pojmech a legislativních povinnostech.
Úvod do ESG a regulací
Ing. Anna Vaníčková, Ing. Miroslava Prokešová, Zuzana Pokorná
11. 4. 2024 (5 500,- Kč) a 11. 4. 2024 (5 500,- Kč)
Podíváme se na to, co se skrývá pod pojmy ESG, SDG, CSRD, ESRS, Fit for 55 a další. Uděláte si základní představu o strategických dokumentech, mezinárodních cílech a závazcích. Zjistíte, co znamená ESG pro finanční sektor.
Reporting
Ing. Anna Vaníčková, Ing. Miroslava Prokešová, Zuzana Pokorná
18. 4. 2024 (5 500,- Kč) a 18. 4. 2024 (5 500,- Kč)
Budete poprvé sestavovat nefinanční report a nevíte, kde začít a co všechno bude potřeba? Nebo už reportujete, ale chcete se seznámit s novinkami v této oblasti? Podíváme se, jak nefinanční reporting funguje, kdo musí reportovat, jaké jsou rámce, dle kterých se může/musí reportovat a jaké jsou mezi nimi rozdíly a na co si dát pozor.
Klimatická změna a rizika z pohledu regulací
Ing. Anna Vaníčková, Ing. Miroslava Prokešová, Zuzana Pokorná
25. 4. 2024 (5 500,- Kč) a 25. 4. 2024 (5 500,- Kč)
Životní prostředí představuje jednu z klíčových oblastí ESG. Klimatická změna a témata s ní spojená se odrážejí v mnoha regulacích. Po tomto kurzu budete lépe rozumět pojmům jako klimatická rizika, biodiverzita nebo cirkulární ekonomika. Podíváme se na váš byznys z hlediska rizik, příležitostí nebo možných řešení, které s sebou klimatická změna přináší.
CSRD požadavky, ESRS standardy a jak s nimi pracovat
Ing. Anna Vaníčková, Ing. Miroslava Prokešová, Zuzana Pokorná
14. 5. 2024 (11 000,- Kč) a 14. 5. 2024 (11 000,- Kč)
Směrnice o podávání zpráv o udržitelnosti (CSRD) může představovat výzvu nejen pokud s nefinančním reportingem začínáte, ale i pokud už zprávy o udržitelnosti připravujete. Podíváme se na detaily směrnice a standardy (ESRS), dle kterých budou firmy povinny reportovat. Pronikneme do obecných požadavků i do jednotlivých tematických standardů za životní prostředí, sociální oblast a řízení podniku.
ESG témata v detailu (3 kurzy)
Ing. Anna Vaníčková, Ing. Miroslava Prokešová, Zuzana Pokorná
14. 5. 2024 (22 500,- Kč) a 14. 5. 2024 (22 500,- Kč)
V navazujícím modulu půjdeme více do hloubky vybraných témat a praktických postupů. Díky tomu získáte komplexní vhled a znalosti, které Vám pomohou při rozhodování a implementaci ve Vaší firmě.
Sestavení účetní závěrky podle českých účetních předpisů
Lenka Zatylnyjová
15. 5. 2024 (6 000,- Kč) a 15. 5. 2024 (6 000,- Kč)
V průběhu kurzu vysvětlíme, co je účetní závěrka, kde najdete pomoc při jejím sestavování, naučíte se správně provést inventarizaci i uzavřít a zkontrolovat jednotlivé účty.
Jak sestavit výkaz cash flow podle českých i mezinárodních účetních standardů I
Lenka Zatylnyjová
21. 5. 2024 (4 000,- Kč) a 21. 5. 2024 (4 000,- Kč)
Ve dvou navazujících seminářích Vám pomůžeme pochopit základní principy a metody sestavování výkazu cash flow (přehledu o peněžních tocích) a jeho provázání s ostatními výkazy účetní závěrky. Naučíme Vás základní postupy výpočtů nutných pro sestavení tohoto výkazu. První seminář bude více teoretický, ve druhém si ukážeme praktické příklady.
EU Taxonomie
Ing. Miroslava Prokešová
21. 5. 2024 (6 500,- Kč) a 21. 5. 2024 (6 500,- Kč)
Evropská komise zveřejnila požadavky pro další čtyři cíle. Kromě zmírňování a přizpůsobování se změně klimatu se nově firmy budou muset zabývat i cíli spojenými s ochranou a obnovou biodiverzity a ekosystémů, využíváním vodních a mořských zdrojů, omezováním znečištění a přechodem na cirkulární hospodářství.
Dodavatelský řetězec a ESG
Ing. Anna Vaníčková, Zuzana Pokorná
28. 5. 2024 (6 500,- Kč) a 28. 5. 2024 (6 500,- Kč)
Dodavatelský řetězec představuje důležitou součást fungování každého byznysu. Proto se na něj podíváme z regulatorního hlediska. Zjistíte, co a kdy musíte reportovat, jak řídit rizika v dodavatelském řetězci a propojit vlastní ESG strategii a cíle.
Jak sestavit výkaz cash flow podle českých i mezinárodních účetních standardů II
Lenka Zatylnyjová
29. 5. 2024 (4 000,- Kč) a 29. 5. 2024 (4 000,- Kč)
Jak identifikovat manipulaci s účetními výkazy podle českých i mezinárodních účetních standardů
Lenka Zatylnyjová
30. 5. 2024 (5 000,- Kč) a 30. 5. 2024 (5 000,- Kč)
Pomůžeme Vám pochopit, jaké manipulační techniky společnosti využívají, aby mohly přizpůsobit účetní výkazy svým potřebám. Dozvíte se také, jakých významnějších chyb a opomenutí se nejčastěji dopouštějí v rámci sestavení neauditovaných účetních výkazů a co by ve Vás mělo vzbudit podezření, že může být obraz hospodaření společnosti zkreslený.
Konsolidace basic podle IFRS
Lenka Zatylnyjová
4. 6. 2024 (5 000,- Kč) a 4. 6. 2024 (5 000,- Kč)
Toto školení Vám umožní nahlédnout do světa konsolidací v pojetí IFRS. Seznámíte se tak se základními pojmy, principy a otázkami, které celý proces konsolidace provázejí.